Opatovice I - Zjednodušená verze stránek

Nastavení velikosti písma

Revitalizace lipové aleje

Na počátku letošního dubna byly ukončeny práce na revitalizaci veřejné zeleně.

Na základě výběrového řízení vyhrála veřejnou zakázku na tyto práce firma Expoint. Práce probíhaly v intravilánu obce a to na lípách u zvoničky a pak také na aleji podél silnice na Červené Janovice. Na stromech byl proveden bezpečnostní a zdravotní řez a na čtyřech exemplářích bylo provedeno bezpečnostní poutání. Bohužel u několika jedinců byl po posouzení arboristou vyhodnocen jejich stav za natolik špatný, že bylo nutno přistoupit z bezpečnostních důvodů k pokácení. Na stromech se negativně podepisuje především zimní udržba komunikace solením. Dřevo z pokácených jedinců (3) bylo za symbolickou cenu nabídnuto ke koupi místním občanům. Celkově si tato údržba vyžádala náklady více než 60 tisíc Kč. částka byla uvolněna z rozpočtu obce proti kladnému výsledku hospodaření v obecních lesích za rok 2010 a navíc na celou akci bylo požádáno o dotaci z Fondu ŽP Středočeského kraje. Výsledek žádosti není dosud znám.

Datum vložení: 23. 5. 2011 20:48
Datum poslední aktualizace: 5. 9. 2016 8:50